Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
29.05 02:12 - Професионалните шофьори са поставени в неравностойно положение за срока на правоспособност за шофиране на леки автомобили ..
Автор: maxilian Категория: Политика   
Прочетен: 444 Коментари: 1 Гласове:
0

Последна промяна: 29.05 02:59

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
Ако веднъж се е наложило да си изкараш шофьорска книжка и за тежкотоварните камиони с категория `C` и по-високо, то да караш САМО лека кола вече подлежиш на медицински прегледи двойно повече и по-често, отколкото останалите шофьори на леки автомобили ..

Вижте как от едната страна на шофьорските карти изписват всичките дати на получаването на правоспособността за отделните категории МПС, но от другата /с 4b1 и 4b2/ не посочват валидността по 10- и 5-годишния съответен срок на правоспособността с оглед необходимите медицински прегледи съгласно чл. 51 от Закона за личните документи :: lex.bg/laws/ldoc/2134424576

image


По този начин, за разлика от всички НЕпрофесионални шофьори, правото на професионалните да шофират леките си /нетоварни/ автомобили се съкращава наполовина и те имат с пет години по-малко такова право за управление на лекия автомобил, въпреки способността и липсата на каквито и да било медицински контра-аргументи. В същото време се създава безсмислена работа на държавната администрация в КАТ и за доказване на здравен статус, напълно излишно за доказване на способността да се кара леката кола. Всички професионални шофьори, които са получили правото и способността да шофират товарни камиони и от техникумите-гимназии.. , но не им се налага да работят това и не го правят с години, така са обложени двойно с допълнително време и разходи -- да ходят по лекарски кабинети. И то когато стана все по-трудно да намираш доктори там, а цената за подписите и печатите на удостоверението, от 40 лева преди, вече станала 40 евро, отделно от таксата за нова шофьорска карта

Това е само един пример за прекомерната административна тежест, която наследяваме в България от предходните управления -- против удобството и равнопоставеността на гражданите, срещу ефективността в обществения процес. Всеки ангажиран с частен бизнес и работа сигурно може да посочи още такива недомислици в законите и тяхното административно прилагане, които си седят, напълно излишни, да тежат. И явно трябва да се направи списък, да се изпрати на Румен Радев и неговото управление 

Не бива да се оставя политическата армия на генерала да създаде дори още по-големи утежнения, ако можеше, да задължи Българските избиратели безапелационно да гласуват само за нея. Иначе, скоро за целта могат да въведат и понятия в закона, като лоялна изборна практика и справедливо гласуване, обвързано с ред данъчни облекчения за млади и стари. Виждате как с Лукановия конституционен модел -- без втора парламентарна камара и, особено, без свободата на гражданска инициатива в съдилищата ефективно /конституционно/ срещу легислативата -- без дори да има в парламента хора, избрани мажоритарно да отговарят лично само пред народа -- в действителност няма какво да спре едноличната власт ! И центъра за използването на демокрацията на Огнян Шентов до Външно министерство сега пак се занимава с проблемите на САЩ и ЦРУ в България.. Като и з с л е д в а т там по презумпция не са и определени да работят за демокрацията.. Като изследват, от над 30 години, явно, то е именно да бъде против демокрацията

Мнозинството от народа в България продължава да бъде възприемано от властта като добитък, който е необходимо да се храни и пои на евтини цени, а какво го интересуват професионалните шофьори, например /?!/. Да има храна и пенсия, значи хората подкрепят и гласуват, това е. Не 5, а и 8 % от БВП да стане бюджета за война, Радев е подготвен именно за Трета балканска да направи по този начин, както в миналото. Както е известно, от там преди започват и Световните войни, а Българския Байганьовец, и от Австрия да се засели тука, пак е в центъра на същите фундаменти. Математиката, казват, даже тръгнала да се измисля за човечеството от тея -- и Солунските и т.н. -- земи. Оставете че бил от Самос.. Питагор си е тука нашенско момче, вижда се какво продължават да правят децата по Олимпиадите. Най-малко, Североизточна Македония е неизменна част от България и Радев може в химна да го допълни също да се пее със Земния рай. След като, също като бай Ганьо досега, започне и да увеличава пак бюджетите на МВР, силовите и спец.-служби.. Точно като второ Алфа-куче, вече не така с опонентите от ЦРУ, а плътно със затворения код и технологиите на „Пентагона“, както се вижда и от Американската бойна авиация, допълнителни сухопътни въоръжени контингенти в страната.. Те, оказа се, не искат да се изтеглят само от такива като България, Румъния, Полша, Косово и Македония.., за разлика от останалата Европа. Да помогне Алфа-кучето пак на Американския господар свободно да си разиграва картите и с България за сметка на континента и целия свят



Гласувай:
0



1. icansing - Лапай куката, влачи плувката и се потапяй!
29.05 09:26
Когато потрябваш за тигана- знаят как да те извадят.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: maxilian
Категория: Политика
Прочетен: 3362883
Постинги: 2234
Коментари: 1792
Гласове: 1105
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930